خاصیت دارویی انواع دستگاه لیزر

دستگاه لیزر ها و گیاهان یکی از موادسازنده تزیینی طبیعت میباشند که تاثیر به سزایی را در زندگی انسانها میگذارند , دستگاه لیزر ها و گیاهان سوای فواید ظاهری و دیوانه از خاصیت و فواید فوق العاده ای برخوردار میباشند که میتوانند تحت عنوان یک معالجه کننده عمل نمایند , در ادامع مقاله می‌خواهیم به خواص دارویی گونه های دستگاه لیزر بپردازیم , با گیاه یاب همراه باشید .
خاصیت انواع دستگاه لیزر ها
اشکال دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر مدام فصل بهار
گیاهی علفی , یک‌ساله و به ارتفاع ۵۰ سانتی‌متر است . برگ‌های آن بیضوی صورت و کرکدار و دستگاه لیزر ‌هایش به زردرنگ نارنجی رنگ و درشت در انتهای ساقه قرار گرفته‌اند و صبح‌ها گشوده و عصرها عده میشوند .
دستگاه لیزر ‌ها بخش آیتم استفاده‌ی گیاه می‌باشند که ترکیباتی نظیر اسانس , دستگاه لیزر وکزیدها , موسیلاژ , دستگاه برش لیزر , فلاونوئیدها و الکل‌های تری ترپنی دارند .
کاربرد خوراکی
در معالجه التهابات دستگاه گوارش , اسپاسم‌های روده‌ای – معده‌ای , سوهاضمه و زخم‌های مزمن کاربرد دارااست .
کاربرد موضعی
درمان زخم‌های مشقت بار , التهابات پوستی و سوختگی‌هاست .
عارضه ها جانبی
بهتر است در زنان آبستن و شیرده مصرف نشود .
گونه های دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر بابونه
گیاهی یک‌ساله و مضاعف معطر به ارتفاع ۲۰ تا ۴۰ سانتی‌متر با برگ‌های باریک و دراز است و دستگاه لیزر ‌هایی به رنگ‌های سپید و زرد رنگ دارد . دستگاه لیزر ‌ها دارنده ترکیباتی مثل اسانس , فلاونوئیدها و سزکویی‌ترپن لاکتون‌ها ( ماتریسین ) می‌باشند .
کاربرد خوراکی
معالجه اسپاسم‌های گوارشی و التهابات دستگاه گوارش , مقوی معده , ضداسهال , ضدورم , ضدکرم و آرام‌بخش است .
کاربرد موضعی
درمان التهابات غشاهای مخاطی و پوست , بیماری‌های باکتریال پوست ( عفونت‌های لثه , حفره دهن ) , التهابات و تحریکات دستگاه تنفس و التهابات ناحیه‌ی تناسلی و مقعدی است .

دلایل جانبی
واکنش‌های حساسیت مثل شوک آنافیلاکتیک , درماتیت پوستی و حساسیت به گرده دارااست .
گونه های دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر سرخ
درختچه‌ای با شاخه‌های قهوه‌ای پوشیده از تیغ و به شدت متراکم است . برگ‌های آن بریدگی شانه‌ای داراست و به رنگ سبز تیره‌اند . دستگاه لیزر ‌های آن قرمز , صورتی , زردرنگ یا این که سفید و معطر میباشند . خاستگاه حیاتی این گیاه , ایران و قفقاز بوده که امروزه در تمام پارک‌ها و باغ‌های اروپایی می روید . حدود ده هزار نوع مختلف از این گیاه موجود است که دارای تانن و اسانس می باشند .
کاربرد درمانی
در معالجه التهابات خفیف مخاط دهن و حلق و افسردگی کاربرد داراست . قابض , ملین ضعیف و ارتقاء دهنده‌ی میل جنسی است .
تداخل با بقیه داروها
با آهن , وارفارین , آنتی‌اسیدهای حاوی آلومینیم , آسپیرین , سالیسیلات‌ها , باربیتورات‌ها , استروژن‌ها و داروهای ضدبارداری تداخل داراست .
انواع دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر بومادران